ارسطو عباسی - گزارش کار هفتگی

هفته‌ای که گذشت نسبتا هفته سخت و پر کاری بود، به همین دلیل حتی امروز که جمعه بود نصف تایم روزانه‌ام رو به کارهایی که از پنجشنبه مونده بود اختصاص دادم و بعد از کمی استراحت این گزارش رو نوشتم. فردا هم مثل هفته‌های دیگه پروژه‌های جدید شروع می‌شند و در نهایت تا جمعه هفته آینده و یک گزارش کار هفتگی دیگه ادامه پیدا می‌کنند.

راکت

با راکت و مقالاتی که این هفته تولید شدند شروع کنیم. البته چون این اولین گزارش کاری هستش که روی وبلاگ می‌ذارم شرح وظیفه کلی‌م رو بگم. توی راکت من مدیر بخش تولید محتوا هستم. یعنی جدای از خود تولید محتوا، وظیفه دارم که هرچه محتوای متنی روی وبسایت وجود داره رو بررسی کنم و همچنین به لحاظ بهینه‌ بودن محتوا از لحاظ سئو On-Page مطمئن بشم.

رویه کاری تولید محتوا هفتگی براساس تقویم محتوایی هستش که هر پنجشنبه با مشورت متخصص سئو وبسایت و مدیر اصلی راکت تولید و برنامه‌ریزی میشه. اولین فاکتور برای تعیین مقالات «هد-لاین» مرتبط با سیاست کاری کلی وبسایت هستش. معمولا روزانه یک تا دو مقاله در نظر گرفته میشه که باید هم آموزشی/کاربردی باشه و هم بتونه سیاست مارکتینگ محتوا رو پشتیبانی بکنه.

عناوینی که این هفته در راکت نوشتم شامل موارد زیر هستش:

پچیم

از یک هفته پیش با وبلاگ پچیم شروع به کار کردم. پچیم یک استارتاپ تازه راه‌اندازی شده‌ست که به شما توی ارائه سرویس‌های مبتنی بر کلود و کارهایی که به DevOps نیاز داره کمک می‌کنه. از اونجایی که از اواسط هفته کار رو با پچیم شروع کردم تنها وقت برای تولید یک مقاله نسبتا طولانی وجود داشت که از هفته بعد بیشتر خواهد شد.

هم‌روش

ده روز میشه که با وبلاگ هم‌روش شروع به کار کردم و توی این مدت سه مطلب براشون نوشتم که تایتل و تمام نکات اصلی محتوا که مربوط به مارکتینگ و… میشه رو خودشون آماده بهم تحویل دادن و تنها کاری که باید انجام می‌شد اصلی‌ترین کار یعنی تولید محتوا بود. حقیقتا هم‌روش یه ذره کارش چالش برانگیزه چون نسبت به حالت‌های قبلی دستم کمتر برای خلاقیت خودم بازه و باید از یک گاید-لاین پیروی کنم. اما در هر صورت اینم تجربه جدیدیه و اتفاقا با این قسمت‌ش که مواجه با چالش جدیدی هستش خیلی حال می‌کنم.

متاسفانه چون هنوز مقالاتی که ارسال کردم منتشر نشده (تایم لاین منحصر به فردی دارن) نمی‌تونم عناوین و جزئیات رو بگم. هر موقع منتشر کردند منم اینجا قرار میدم.

جمع‌بندی

البته جدای از این سه مورد دو تا پروژه دیگر رو هم گرفتم که چون قرار نیست توی فضای اینترنت منتشر بشه (چاپی) اسمی ازشون نبردم. اما به صورت کلی کارهایی که این هفته به صورت لیست وار انجام دادم به صورت زیر جمع‌بندی میشن:

  • نوشتن ۲۲ هزار کلمه در یک هفته
  • بهینه‌سازی محتوا و رعایت اصول سئو برای مقالات
  • پیدا کردن و دادن ایده به تصویرسازهای گروه‌های مختلف برای تولید تصویر مناسب برای مطالب
  • ۴ جلسه کاری

هفته نسبتا شلوغی بود و من هم نسبتا راضی‌ام ولی باید از هفته بعدی ساعت کاری رو کمتر کنم تا به سلامت جسمی‌م آسیبی وارد نشه!