یک هفته دیگه گذشت و مقالات و مطالب و تولید محتواهای جدید و چندتا چالش دیگه که به صورت یکسری نکته و یادداشت می‌نویسم. اول از همه اینکه تولید محتوا برای راکت، پچیم و هم‌روش کماکان پیش میره و توی یک هفته گذشته جمعا ۱۲ مطلب جدید نوشته شده که فکر کنم حول و حوش ۲۰ هزار کلمه باشه.

نمی‌خوام دونه به دونه مقالات رو با جزئیات‌شون بذارم فقط عناوین رو قرار میدم که مطلب شلوغ نشه. اما قبل از اون دو چیز بگم.

۱- در زمان طراحی صفحات مطالب با تولیدکننده محتوا هماهنگ کنید

من یه مطلب کامل راجع به این مسئله بعدا خواهم نوشت اما اینو الان خیلی کوتاه بگم: سعی کنید محتوانویس رو هم عضوی از تجربه کلی کاری‌تون بدونید. محتوانویس رو در جریان کارهای مربوط به طراحی صفحات وبلاگ یا نوشته‌ها قرار بدید و از اونا نظرخواهی کنید تا بلکه بتونه بهترین راهکارهای ذهنی‌ش رو بهتون ادامه بده. حتی طراح رابط و تجربه کاربری هم به اندازه تولید کنندگان محتوا با متون و وبسایت‌های متن محور روبرو نبودند در نتیجه از اونا نظر بخواید.

هم راکت و هم پچیم خوشبختانه در این مسائل از من نظر خواستند و خیلی فعالانه در این مسائل باهاشون همکاری کردم و در نتیجه راکت که طراحی‌ش رو به اتمام رسوند و پچیم هم در دست ساخت هستش که این هفته و البته هفته‌های بعد باهاشون برای طراحی صفحات وبلاگ همکاری کردم و خواهم کردم.

۲- شرایط ایده‌آل نیست (برای مخاطبین لینکدین)

وضعیت OpenToWorkهامون خیلی هیجان برانگیز و جذاب نیست و اوضاع به صورتی فاجعه پیش میره. نرخ بیکاری در بین متخصصین حوزه‌های مختلف خیلی بالا رفته و کارفرما و شرکت‌های کمی هم هستند که فرصت‌های شغلی مناسبی رو ارائه بدن. کارفرما بدنبال بیگاری کشیدن از افراد متخصص هستند که البته بعضیاشون عمدا اینکار رو می‌کنن و دنبال سود بیشتر هستند و بعضی‌ها‌شون هم که به ناچار چون وضع اونا و کسب و کارهاشون خیلی روبراه نیست. در نتیجه کمتر پست‌هایی مثل «صبح زود از خواب بیدار بشید تا موفق شوید» و «رویاهاتون رو زندگی کنید» و «با لبخند صبح رو شروع کن» و… بذارید که نمک بیشتری به زخم این دوستان پاشیده نشه.

مقالات نوشته شده هفته آخر شهریور

توی این هفته ۳ مطلب با عناوین زیر رو توی همین وبلاگ قرار دادم که بیشتر جنبه آموزشی داشتند:

توی این هفته ۶ مطلب برای راکت تولید و تهیه شد که به شرح لیست زیر هستند.

برای پچیم ۲ مقاله با عناوین زیر منتشر شده:

  • چگونه در کوبرنتیز به Zero-Downtime برسیم؟
  • CDN یا شبکه توزیع محتوا چیست؟

برای هم‌روش هم ۳ مقاله با عناوین زیر منتشر شده:

  • دیتابیس (Database) چیست؟
  • etcd چیست؟
  • داکرهاب (Hub Docker) چیست؟

دو نکته کلی رو گفتم و همچنین مقالاتی که این هفته منتشر شدن رو باهاتون به اشتراک گذاشتم. امیدوارم هفته خوبی رو پیش رو داشته باشید. || منبع تصویر شاخص