توسعه وب، طراحی و اپلیکیشن های تعاملی. آينده اینجاست.

آینده توسعه وب، طراحی و اپلیکیشن ها، مفهوم تعامل است. تعامل به این مفهوم است که تکنولوژی بتواند به رفتارها و عملیات کاربران پاسخ دهد.

برای توسعه وب این حالت بدین مفهوم است که یک مرورگر باز شده است و خود را با هر تعامل و واکنشی آپدیت می کند و وفق می دهد. برای مثال می توان اینگونه گفت که یک نوشته در یک وبلاگ تغییر می کند و بسرعت این تغییر در یک پنجره دیگر که وبسایت در آن باز شده است، اعمال می شود. بدون هیچگونه رفرش و یا نوسازی پنجره.

برای اپلیکیشن ها و طراحی به این معنی است که طراحی براساس ویژگی ها و رفتارهای کاربر تغییر کند. سرویس هایی مانند گوگل ناو و launchers می توانند مثال های خوبی برای این حالت باشند.

اساسا در حال حاضر تلفن، لپ تاپ و دیگر سرویس های دیجیتالی شما در حال سینک شدن و هماهنگ شدن با همدیگر هستند، همین حالت باعث می شود که وب از علایق و رفتارهای شما سر در بیاورد و آنها را یاد بگیرد. نتیجه چه می شود؟ این بار وب اپلیکیشن ها در خور علایق شما، عرضه می شوند. ساده تر بگویم، شما چیزی را دریافت خواهید کرد که دقیقا آنها را می خواهید.

پس بهتر است با رویکردی متغیر اپلیکیشن های مختلف را نگاه بیاندازیم. برای هرکدام از اپلیکیشن ها با استفاده از رفتارهای کاربران دیدی جدید خلق کنیم.

منتشرشده توسط

Arastoo Abasi

خب کوتاه بگم که من ارسطو ام، وبلاگ نویس و برنامه نویس! علاقه مند یادگیری چیزهای جدیدم و دوس دارم چیزهایی که می دونم رو هم به اشتراک بزارم! موسیقی رو دوست دارم و زندگی بدون اون تقریبا برام غیر ممکنه! از اون آدمهای شوخ ام و خیلی جدی نیستم! آره دیگه ... به شدت کتابخونم! فلسفه و ادبیات که در وهله اولند ولی خب در نهایت نه فیلسوفم و نه شاعر! فریلسنرم و توی خونه کار می کنم!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *