جاوا اسکریپت رو یاد بگیر. قدم دوازدهم

سلام روز بخیر🙃! امروز با قدم دوازدهم در خدمت هستم! سر پست! قدم دوازدهم رو به یه بحث شیرین و لذت بخش تخصیص می دم! امروز می خوایم بریم سراغ متدهای عددی، همون قسمت شیرین عزیز و خوشمزه ی کاربردی! یعنی اگه این کاربردی آخرش رو نمی نوشتم خدا می دونه چی فکر می کردن مردم …😀 به هر حال! جلسه قبل درباره خود عدد و نقشش توی جاوا اسکریپت صحبت شد و فهمیدیم که چیه! پس احتیاجی نیست دوباره درموردش حرف بزنیم.

متدهای عددی زیادی رو می تونیم توی جاوا اسکریپت پیدا کنیم که توی این بخش درمورد چندتاشون حرف می زنیم و در نهایت یه لینک بهتون میدم که اگه خواستید بیشتر راجب به این قضیه بدونید می تونید اون رو نگاه کنید.

تبدیل عدد به رشته – toString

با استفاده از متد toString به سادگی می شود که هر گونه عدد یا متغیر از نوع عددی رو به رشته تبدیل کنید! بعضی وقت ها به کارتون می آد … از من شنیده بگیرید.😏 خب برای استفاده ازش باید چطوری عمل کنیم؟ کدهای زیر رو نگاه کنید.

خط اول متغیر a رو تعریف می کنه، خط دوم متغیر b رو تعریف می کنه و مقدار عددی متغیر a رو به رشته تبدیل می کنه و در خودش قرار می ده! این کار رو برای این می کنم برای اینکه تو خط آخر به شما ثابت کنم مقدار عددی به رشته تغییر می کنه!

ثابت کردن عدد – toFixed 

البته نمی دونم ثابت کردن بشه اسمش رو گذاشت یا نه ولی خب اسم و عنوان مهم نیست مهم اینه که چکاری می کنه! اوکی ببینید وقتی که شما یه عدد رو دارید مثلا ۱.۲۳۴ بعد می خواید که تا مثلا دو تا ممیز عدد رو نشون بده می تونید از این متد استفاده کنید. مثلا وقتی می گید دو ممیز فقط ۱.۲۳ رو چاپ می کنه! یا وقتی که توی این حالت بگید چهار تا ممیز می آد ۱.۲۳۴۰ رو چاپ می کنه! یه صفر به آخرش اضافه می کنه! برای کار با این دستور به صورت زیر عمل کنید.

تبدیلات عددی

متدی تحت عنوان Number وجود داره که براساس یکسری از تعاریف عددی را چاپ می کند برای مثال شما متغیری تعریف کرده اید و مقدار آن را برابر true قرار داده اید. وقتی این متغیر را به عدد تبدیل کنید مقدار 1 برای شما چاپ می شود. و یا اگر مقدار متغیری را برابر تابع تاریخ قرار دهید آن را به صورت عددی به شما نمایش می دهد.

تبدیل رشته به عدد با استفاده از متد parseInt , parseFloat

ساده است شما می خواید یک مقدار رو به عدد تبدیل کنید دو حالت وجود داره یا مقدار عددی صحیح یا مقدار اعشاری … حالا تفاوتشون رو با دو مقدار زیر می تونید به سادگی ببینید.

اینم از این!

منتشرشده توسط

Arastoo Abasi

خب کوتاه بگم که من ارسطو ام، وبلاگ نویس و برنامه نویس! علاقه مند یادگیری چیزهای جدیدم و دوس دارم چیزهایی که می دونم رو هم به اشتراک بزارم! موسیقی رو دوست دارم و زندگی بدون اون تقریبا برام غیر ممکنه! از اون آدمهای شوخ ام و خیلی جدی نیستم! آره دیگه ... به شدت کتابخونم! فلسفه و ادبیات که در وهله اولند ولی خب در نهایت نه فیلسوفم و نه شاعر! فریلسنرم و توی خونه کار می کنم!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *