گزارش هفتگی هفته اول مهر ماه

این هفته جدای از کارهای روتینی که بایستی انجام می‌دادم با دو چالش یا سوال روبرو شدم. اولین پرسش راجع به ساعت کاری و تنظیم خواب و چیزهایی از این دست بود و چالش بعدی «ناتوانی» در انجام یک تسک بود که قصد دارم به صورت کوتاه توی این گزارش هفتگی راجع به هر دوتاشون صحبت بکنم و بعد کارهایی که این هفته انجام دادم رو فهرست بندی کنم.

چالش خواب – شب یا روز

من از اون آدمایی هستم که معمولا تو طول روز خوابم میاد، کسلم، خلاقیت ندارم و در نهایت نمی‌تونم خیلی خوب کارها رو انجام بدم.
البته چون بیشتر تجربه کاری من دورکاری بوده و همیشه تو خونه بودم اینجوریه وگرنه یه مدت که توی دفتر کار می‌کردم و مجبور به کار از ساعت ۸ تا ۱۷ بودم همه چیز خودش رو به حالت عادی تنظیم کرده بود.
اما چند روز پیش یه پست اینستاگرامی دیدم که توش یه دکتری می‌گفت برای بهبود کار کلیه و کبد خوابتون رو تنظیم کنید و منم یه سرچی کردم و دیدم واقعا علمیه این موضوع و کلیه و مخصوصا کبد خیلی نیاز داره که در وقت مقرری (مثلا ساعت ۱۰-۱۱ شب) بخوابید و حداقل ۷ ساعت خواب رو تجربه کنید.
اما چه کنیم که این موضوع برای من انجام پذیر نیست چون که من معمولا کارهام رو از ساعت ۴ عصر تا ۴ صبح انجام می‌دم و بقیه روز رو یا می‌خوابم یا به اموارت عادی زندگی می‌گذرونم. خلاصه که کبد جان فعلا شرمنده.

ناتوانی در انجام تسک

توی ۶ سالی که از فعالیت کاری‌م می‌گذره تسک‌های خیلی کمی بوده که از پسشون بر نیومده باشم، اگه درست به خاطر بیارم کلا چهار دفعه تا به اینجا از پس انجام دادن یه تسک برنیومدم و هر بار هم که این اتفاق پیش اومده کلی خودم رو شماتت کردم. ولی خب این موضوع اجتناب‌ناپذیره و ۴ تسک برای ۶ سال هم عدد خاصی نیست. این هفته این عدد به ۵ تا رسید. یه محتوای تخصصی ۱۶۰۰ کلمه‌ای راجع به DevOps Culture از من خواستند که در جواب تسک گفتم که نمی‌تونم محتوا برای این موضوع بنویسم و در نهایت فقط می‌تونم یک ترجمه صرف رو ارائه بدم که خودم با ترجمه مستقیم هم حال نمی‌کنم و بیشتر شبیه به ضایع کردن موضوعه. خلاصه من اینو توضیح دادم و تیمی که باهاشون کار می‌کنم خیلی حرفه‌ای گفت که اوکیه و تسک بعدی رو برام فرستادند. ولی این بار هم بخاطر توجیهی که خودم داشتم و هم به خاطر رفتار اونا احساس شماتت نکردم و در نهایت خیلی عادی پیش رفت. اینو گفتم که هم برای کارفرما و هم برای کارکن (کسی که کار رو انجام میده در این مثال خودم) تجربه‌ای بشه از نحوه برخورد با اینجور مسائل.

انگلیسی نوشتن رو شروع کردم

خوشبختانه تصمیم گرفتم که در اوقات بیکاری هم مطالعه و هم نوشته‌های شخصی‌م رو به زبان انگلیسی انجام بدم تا بلکه بتونم وارد بازار کار جهانی بشم و درآمد دلاری کسب کنم. اولین نوشته تخصصی رو هم منتشر کردم و خوشحال می‌شم از طریق این لینک بخونیدش.

مقالات نوشته شده هفته اول مهر ماه

توی این هفته ۱ مطلب با عنوان زیر رو توی این وبلاگ قرار دادم که بنظرم از کم کاری نبود بلکه تسک‌های زیاد دیگه‌ای داشتم:

۵ مطلب برای راکت تولید و تهیه شد که به شرح لیست زیر هستند.

برای پچیم ۳ مقاله با عناوین زیر نوشته شد:

برای هم‌روش هم ۱ مقاله با عنوان زیر نوشته شد:

  • SRE چیست؟

به نسبت هفته‌های قبل کمی تسک‌های کمتری داشتم و خوشبختانه کمی استراحت کردم چون سه هفته پیش واقعا کار زیاد بود و واقعا به دو ساعت کمتر کار کردن تو روز حداقل برای یک هفته نیاز داشتم.